Logo

Knihy plné emocí

V dobrém i zlém

28.10.2018
V dobrém i zlém

Máte rádi psychothrillery? Pak si určitě musíte přečíst knihu od Michelle Sacksové – V dobrém i zlém. Kniha je plná nečekaných zvratů a je napínavá od začátku až do samotného konce.

Název knihy: V dobrém i zlém
Autor: Michelle Sacksová
Nakladatelství: Cosmopolis
Počet stran: 296
Rok: 2018

Sacksová Michelle
Mohlo by vás zajímat:
Sacksová Michelle
Více informací o autorovi

Recenze:
Příběh je vyprávěn hned třemi hlavními postavami. Milující manželka Merry, která je spokojená na farmě ve Švédsku, kam se se svým manželem nedávno přestěhovaly z Ameriky. Pro svého malého syna Conora pěstuje vlastní zeleninu a ovoce, věnuje se domácím pracím, zavařuje, peče a užívá si své mateřské povinnosti. Její manžel Sam, který tvrdě pracuje, aby rodinu zabezpečil, a svou ženu bezmezně miluje. A v neposlední řadě nejlepší kamarádka Merry Frank, která přijíždí navštívit rodinu a užít si s nimi svou dovolenou.

Na první pohled se zdá jejich život dokonalý. V malebné krajině a daleko od hlučícího města našli dokonalé prostředí pro výchovu jejich malého synka. Merry se zcela našla v mateřské roli a také roli hospodyňky a její manžel má plno práce a rodinu dobře finančně zabezpečuje. Volné chvíli tráví společně na výletech a tvoří dokonalou rodinu. Ovšem nic není tak, jak se může na první pohled zdát. Frank velmi brzy po svém příjezdu odhaluje, že vše, co se zdá na první pohled jako dokonalý život, je ve skutečnosti dokonalá lež.

Autorka se v knize V dobrém i zlém dotýká velmi citlivých témat, jakými jsou mateřská láska, nevěra, lhaní a také manipulace. Odhaluje velmi složité pohnutky a nejhlubší a nejtemnější myšlenky, které ve svém důsledku mohou vést až k nepředstavitelné tragédii. Při čtení se musíte obrnit tvrdým krunýřem, který vás ochrání před emocionální smrští. Budete se zmítat od údivu, nevěřícnosti až ke zlosti a nenávisti. V určitých pasážích budete asi jen stěží chápat pohnutky postav, ale zároveň vás to bude nesmírně fascinovat a nebudete se moci od knihy odtrhnout.

Kniha je psaná velmi čtivým jazykem a nutí vás číst stále dále a dále. Co mi ovšem na samotném textu vadilo, byla absence přímé řeči. Rozhovory mezi postavami nejsou uvedeny přímou řečí, což je celkem neobvyklé a chvílemi se mi tak text četl špatně a musela jsem se občas vrátit a přečíst si znovu, abych text správně pochopila.

Kniha V dobrém i zlém se mi velmi líbila, přestože obsahově pro mě v osobní rovině byly některé pasáže nepochopitelné a jen velmi těžko jsem je vstřebávala. Ovšem v dnešní době je nutné na tyto problémy ukazovat, přemýšlet a diskutovat o nich a tato kniha rozhodně čtenáře k tomuto vede. Po přečtení jsem ještě velmi dlouho o celém příběhu musela přemýšlet a neustále se v myšlenkách ke knize vracet. Mistrovsky napsaný psychologický thriller, který vás nakonec ještě šokuje svým závěrem.

Hodnocení: 95 %.

Knihu V dobrém i zlém si můžete koupit na stránkách nakladatelství Cosmopolis.

Recenze publikována na kniznikavarna.blogspot.com

V dobrém i zlém
Mohlo by vás zajímat:
V dobrém i zlém
Více informací o knize

Přečtěte si také:

Třinácté znamení – Recenze
Třinácté znamení – Vlci zvěrokruhu

Jestli jste milovali Stmívání a Upíří deníky 🧛🏻‍♂️🧛🏽‍♀️, toto je kniha pro vás. Dobrodružství, napětí, únik z reality, erotično –…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Obchodník s hudbou vás naučí vnímat hudbu v jiném světle
Obchodník s hudbou

Tento příběh vás naučí vidět hudbu v jiném světle. V zářivém světle s nekonečnou hloubkou, která vás bude prostupovat a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Smrtící tajnosti – Robert Bryndza
Smrtící tajnosti

Britský spisovatel Robert Bryndza přichází s 6. pokračováním případů šéfinspektorky Eriky Fosterové. Smrtící tajnosti nabízejí kombinaci násilí, sexuálního zneužívání a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze