Logo

Knihy plné emocí

9788027104048

Noční lov

11.11.2018

Na lovu

Na lovu

V horkém letní dni je nalezeno ve svém bytě tělo lékaře. Ten byl svázán a udušen sáčkem pevně zavázaným kolem hlavy. Nikdo nemá potuchy, proč byl tento čin spáchán. Jaký byl motiv? Když je pak nalezená další oběť, je jasné, že nejde o náhodný čin.
A pak se do toho zaplete i Isaac, forenzní patolog, který policii pomáhá při vyšetřování. Nikdo si neumí vysvětlit, že by zrovna on mohl páchat takové činy a přesto se dostane na stranu podezřelých. Je on Noční lovec nebo je to jen souhra náhod? A co když lovec začne sledovat i Eriku Fosterovou, která všechny případy vyšetřuje? Nebude i ona další obětí?Druhá kniha z pera Roberta Bryndzy je ještě temnější než předchozí. Cosmopolis knihu vydala v roce 2017 a já se k ní dostala až teď. O to víc jsem jí nadšená než prvním dílem Dívka v ledu, kterou jsem četla nedávno a která odstartovala mé okouzlení Erikou a jejím týmem.
Erika má před sebou dalšího tvrdého soupeře. Je rafinovaný a jak se zdá, tak vždy o kousek před nimi. Nikdo netuší, kdo Noční lovec je. Nikdo neví, kdy opět udeří. Je soustředěný. Své oběti sleduje. Nepozorovaně vnikne do jejich domovů, kde na ně tiše čeká a pak udeří. Své oběti udusí v tzv. sebevražedných pytlích. To je specifické zboží, které se nedá jen tak někde sehnat. Je to i možné vodítko, jak ho najít.
Podezřelých je více a nakonec mezi ně zapadne i Isaac. Patolog a přítel samotné Eriky Fosterové. Ta samozřejmě nevěří, že je tím pachatelem. Na to je to celé příliš absurdní, jenže některé důkazy jsou proti němu.
Další zvrat do celého případu udělá pořízená fotografie z místa činu, ještě než došlo k druhé vraždě. Je na ní něco, co udá celému vyšetřování úplně nový směr. Možná se všichni mýlili, když Lovce považovali za toho, koho měli.
Najde Erika Nočního lovce dřív, než udeří znovu? Neohrozí to její kariéru? Na obzoru je možné povýšení a tenhle případ by jí mohl srazit vaz.Příběh, kde jsem se chvilkami opravdu bála. Erika byla opět skvělá ve své dedukci a tím, jak pracovala na místě činu. Opět jsme nakoukli do její minulosti a poznali ji z jiné stránky než jen té policejní.
Noční lovec byl někdo, s kým byste si to nespojili. I mě trvalo, než mi to všechno seplo a já jen užasle koukala na stránky TO JAKO VÁŽNĚ? JAK JSEM TO MOHLA PŘEHLÉDNOUT?
Bavilo mě to a byla jsem dychtivá dalších knih. Nějak jsem se ani nerozmýšlela, když jsem dočetla před tím Dívku v ledu a hned se pustila do Nočního lovce. Druhá kniha autora je lepší než ta předchozí. Z toho mám opravdu velkou radost.
Líbí se mi, že i obálky v Cosmopolisu vybrali tak, že na sebe u knih navazují. Hodí se k sobě a v knihovně nezapadnou.

Recenze vyšla na databazeknih.cz

Přečtěte si také:

Třinácté znamení – Recenze
Třinácté znamení – Vlci zvěrokruhu

Jestli jste milovali Stmívání a Upíří deníky 🧛🏻‍♂️🧛🏽‍♀️, toto je kniha pro vás. Dobrodružství, napětí, únik z reality, erotično –…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Obchodník s hudbou vás naučí vnímat hudbu v jiném světle
Obchodník s hudbou

Tento příběh vás naučí vidět hudbu v jiném světle. V zářivém světle s nekonečnou hloubkou, která vás bude prostupovat a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Smrtící tajnosti – Robert Bryndza
Smrtící tajnosti

Britský spisovatel Robert Bryndza přichází s 6. pokračováním případů šéfinspektorky Eriky Fosterové. Smrtící tajnosti nabízejí kombinaci násilí, sexuálního zneužívání a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze