Logo

Knihy plné emocí

Čas vlků

19.10.2018

Tento čtivý příběh je skvěle napsanou historickou romancí, zabývající se více tématy než jen válkou, která pohlcuje Švédsko jako stín, takže čtenář skrz knihu propluje jak předválečným, válečným, ale i poválečným obdobím 2. sv. války, a to nejen z pohledu Švédska, ale například i Německa, Dánska nebo Finska. Autorka také ukazuje i spoustu sociálních problémů, jenž hlavním je postavení žen v tehdejší společnosti.

Milovnicí mystiky určitě ocení i nadpřirozené jevy v podobě bílých vlků a havrana, kteří představují symbol boje dobra se zlem. Romantici si přijdou na své v podobě rozkvétajícího vztahu novinářky na volné noze Magdaleny a švédským velitelem Carlem-Magnusem.

Knihu z velké části oživuje lidskost postav jejich rozhodování v těžkých situacích a dobré skutky v době, kdy každá pomoc a odvaha znamenala lepší zítřky. Toto poselství přesahuje i do této doby, abychom nezapomněli na jiskru naděje a odvahy, která by v nás probudila onoho bílého vlka.

Čas vlků
Mohlo by vás zajímat:
Čas vlků
Více informací o knize
Mohlo by vás zajímat:
Nemertová Elisabet
Více informací o autorovi

Publikováno na kosmas.cz

Přečtěte si také:

Obchodník s hudbou vás naučí vnímat hudbu v jiném světle
Obchodník s hudbou

Tento příběh vás naučí vidět hudbu v jiném světle. V zářivém světle s nekonečnou hloubkou, která vás bude prostupovat a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Smrtící tajnosti – Robert Bryndza
Smrtící tajnosti

Britský spisovatel Robert Bryndza přichází s 6. pokračováním případů šéfinspektorky Eriky Fosterové. Smrtící tajnosti nabízejí kombinaci násilí, sexuálního zneužívání a…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze