Logo

Knihy plné emocí

Maleček Tomáš

Maleček Tomáš

Narodil jsem se na významný den 21. srpna, nicméně až roku 1996. Po čtyřech letech strávených na gymnáziu jsem v roce 2015 nastoupil na pětileté studium historie a německého jazyka na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity. Nikoli proto, že by mi jedna škola nestačila, ale kvůli mé stále intenzivnější touze stát se novinářem, jsem o čtyři roky později započal taktéž studium mediálních studií a žurnalistiky a politologie na nedaleké Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Od útlého dětství se ve mně kromě lásky k Cimrmanům formoval zájem o historii, a především o naši zemi. Na kole, na běžkách či po svých jsem za svůj zatím krátký život zvládl procestovat takřka každý patník od Aše po Hrčavu. Od předškolních let usedám ve volných chvílích ke klavíru, který jsem před časem částečně vyměnil za příležitostnou hru na varhany.

Kniha Divadlo Járy Cimrmana po padesátce je moje literární prvotina. Jedná se o upravenou diplomovou práci, kterou jsem mohl připravit ve spolupráci s herci DJC, s nimiž jsem strávil poslední dva roky a doprovázel je na divadelních štacích. Kniha je doplněna množstvím unikátních fotografií a historických dokumentů. Jak napsal v úvodu knihy pan Zdeněk Svěrák, je to Diplomka z lásky.


Kniha autora

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

V této knize je zaznamenán kompletní vývoj legendárního souboru od počátků v rozhlasovém pořadu Nealkoholická vinárna U Pavouka přes normalizační nucené přesuny, změnu režimu a odchod Ladislava Smoljaka až po nucené přestávky v účinkování v době koronavirové pandemie. Jde o historii divadla zpracovanou sezonu po sezoně.

Novinky