Logo

Knihy plné emocí

9788027131549

Románová fantasy Rudý vlk: Odoláte vábení temného lesa?

14.2.2022

Pohádku o Červené karkulce zná asi každý. Mladá dívenka v červeném plášti, která babičce nosí v košíčku samé dobroty, se jednou připlete do cesty zlému vlkovi. Odehrál se tento příběh opravdu tak, jak nám naše maminky vyprávěly? Nebo to bylo jinak?

Rudý vlk
Mohlo by vás zajímat:
Rudý vlk
Více informací o knize

Příběh o setkání mladé dívky s vlkem se během své historie měnil a stal se předlohou pro mnoho adaptací. Ať už jste četli pohádku od bratří Grimmů či viděli hororový film Červená karkulka v hlavní roli s Amandou Seyfried, vždy v sobě příběh obsahoval jasný kontrast mezi bezpečným světem vesnice a nebezpečným temným lesem. A samotná postava Karkulky se změnila z mladé a nevinné dívky v dospělou ženu.

Nyní máte možnost porovnat již známé příběhy s novinkou, se kterou nakladatelství Cosmopolis přichází ve své ediční řadě Young Adult.

Kdo se bojí, nesmí do lesa

Romantická fantasy Rudý vlk s výraznou ženskou hrdinkou, milostným trojúhelníkem a silnými morálními tématy v sobě kombinuje pohádkové prvky se strašidelnou atmosférou hororových filmů. Nemyslete si tedy, že půjdete v již vyšlapaných šlépějích. Spolu s hlavní hrdinkou Adélou se z vesnice Oakdale vypravíte do temných hvozdů, kde mezi stromy neproniká denní světlo, zato jsou plné smrtelně nebezpečných příšer a nesou se jimi hlasy dávno mrtvých.

V tomto příběhu rozhodně platí pravidlo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. A pokud tam už musíte, mějte vždy u sebe lucernu. Jen tak si zachráníte život, protože příšery se světla bojí.

banner

Monstry se to tu jenom hemží

Jak už sám název napovídá, hlavní příšerou, o které bude řeč, je vlk. Ovšem nejen tak ledajaký a není ani jeden. Vlkodlak, nebo jak mu lidé říkají loup garou, je monstrum, které ohrožuje vesnice v okolí temného lesa. Setkáte se zde ale se dvěma druhy, a to s bělovlkem a rudovlkem. A i když je lidé z vesnice od sebe neodlišují, rozdíl je veliký.

V lese ovšem číhají i další nestvůry. Pozor byste si měli dát na všudypřítomné šlahouny, ze kterých, když vás polapí, se už živí nedostanete. To ovšem platí o čemkoli, na co v lese narazíte. Pokud si nedáte pozor, můžete se připlést do cesty lidožravé hadí ženě, skřetům nebo Šedým mužům.

Anotace:

V den svých šestnáctých narozenin se Adéla dozvídá, že patří k rodu, který již po staletí brání vesničany před zkázou. Zároveň ale zjišťuje, že aby dostála svým povinnostem, musí se vzdát muže, kterého miluje a s ním i budoucnosti všeho, v co dosud věřila. Adéla stojí před rozhodnutím, co všechno je ochotna obětovat, aby ochránila svou rodinu a sousedy.

Mohlo by vás zajímat:
Vincentová Rachel
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Psychologický krimi thriller, který vám nedá spát
Já, Smrt

NENÁVIST JE SKUTEČNÁ Nevinná hra jako nástroj pomsty… Dvě mrtvé dívky. Jedna pohřešovaná. A hra, která se zvrtla. Na stránkách…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Osmany Laffita – Svlečený
Osmany Laffita – Svlečený

Zcela otevřená zpověď módního návrháře Osmanyho Laffity, ve které vypráví o všech pozitivních i negativních momentech, které ho formovaly na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Domek v Irsku: Další Romantický útěk od Julie Caplinové
Domek v Irsku

Bestsellerová autorka Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. V…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme