Logo

Knihy plné emocí

Dokonalost jen na povrchu

20.8.2018

Právě vychází mimořádně čtivý psychothriller V dobrém i zlém, debutový román spisovatelky Michelle Sacksové, který vás přesvědčí, že každá idylka má svou odvrácenou stranu. Nenechte si jej ujít!

V dobrém i zlém
Mohlo by vás zajímat:
V dobrém i zlém
Více informací o knize

Ocitáme se v odlehlém domě uprostřed malebné švédské krajiny. Kolem jen jezera a hluboké lesy. Právě sem přijíždějí Merry a Sam – on profesor na vysoké škole, ona scénografka. Na pohled ideální rodina, jako z reklamy na životní pojištění. Skoro jim musíte závidět. Svůj domov nechali v Americe a doufají, že právě Švédsko se stane místem, kde budou vychovávat svého novorozeného syna. Kde začnou znovu. Merry si užívá života na mateřské a v roli hospodyňky nachází uspokojení, které celý život hledala. Sam zanechává akademické kariéry a snaží se prorazit ve světě filmu.

Zvratem v příběhu je návštěva Merryiny dlouholeté kamarádky Frank… Idylický obrázek, vyprávěný střídavě z pohledu Merry, Sama a Frank, dostává trhliny, za nimiž se skrývá temnota. Z kruhu přátel se tvoří trojúhelník, v němž všichni stojí proti sobě. Vyostřující se vztahy a stupňující se napětí vyvrcholí tragédií, která zasáhne všechny postavy.

Čím více se dozvídáte, tím hůře dokážete říct, kdo je manipulátor a kdo je jeho oběť. Co všechno obnáší manželský slib „v dobrém i zlém“?

„Fascinující… Michelle Sacksová zkoumá manželství a mateřství a přináší výjimečný a nepřikrášlený pohled na rodinu, která ohrožuje sebe sama.“ Associated Press

„Rok 2018 přinesl mnoho čtivých thrillerů o manželství, plných zápletek, ale zcela jistě by vám neměla uniknout palčivý román Michelle Sacksové. Postupně, s gradujícím napětím, odkrývá rodinnou idylku ve Švédsku.“ Entertainment Weekly

„Mimořádně děsivý severský thriller. Nic pro přecitlivělé.“ Daily Mail

Sacksová Michelle
Mohlo by vás zajímat:
Sacksová Michelle
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Výlet do Kodaně
Kavárna v Kodani

Nechte nevlídný podzim za dveřmi a přijměte naše pozvání do útulné Kavárny v Kodani.

Více informací
Předsta­vujeme
Co o sobě říká Kathryn Hughes?
Co o sobě říká Kathryn Hughes?

Již brzy v nakladatelství Cosmopolis vyjde úchvatný román Dopis od autorky Kathryn Hughesové. Tento debut získal několik ocenění a právem se stal celosvětovým bestsellerem….

Více informací
Předsta­vujeme
Normálně jiní je skvělé čtení na léto
Normálně jiní

Už víte, co budete přes léto číst vy? Pro lehce romantické duše bude skvělou volbou novinka Normálně jiní!

Více informací
Předsta­vujeme