Logo

Knihy plné emocí

9788027128983

Robert Bryndza pokračuje v sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou

9.11.2020

Robert Bryndza pokračuje v sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Odhalte, co skrývá MLHA NAD SHADOW SANDS. Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha?

V oslnivém pokračování knihy Kanibal z Nine Elms z roku 2019 najde bývalá policistka Kate Marshallová, nyní vysokoškolská profesorka kriminologie, tělo dospívajícího chlapce, když se i se svým synem Jakem potápí v rezervoáru poblíž svého domu v anglickém Devonu. Kate, která v minulosti působila jako soukromá vyšetřovatelka, se zdráhá do případu zapojit, dokud ji matka mrtvého chlapce nepřesvědčí, aby se jeho smrti začala věnovat. Je totiž přesvědčená, že policie nevzala v úvahu veškeré skutečnosti. Poté, co Kate všechno vyposlechne, začne mít pochybnosti i ona sama. Jak je třeba možné, že se chlapec utopil, když byl v nominaci na olympijské hry – a to v plavání? Proč jeho zranění neodpovídají popisu události? A proč jeho pitvu prováděl někdo jiný než vždy pečlivý Alan Hexham, a navíc byla hotová až podezřele rychle?

Kate tedy požádá o pomoc svého asistenta Tristana Harpera, který se osvědčil již během jejich předchozího případu – případu napodobitele Kanibala z Nine Elms, jež Kate málem stál život. Tristan se ale do případu zaplete víc, než by mu bylo milé. Objevuje se totiž na nočních záběrech z ulice, kde bydlí jeho kolegyně z univerzity. Ta se zabývala mýty a legendami místního kraje a zajímala se i o vodní nádrž Shadow Sands. Když se začne pohřešovat, musí Tristan vysvětlovat, co dělal pozdě v noci v okolí jejího bydliště a musí se snažit očistit své jméno. Navíc v něm i v Kate začíná hlodat strach o profesorčin život. Co když totiž existuje nějaká souvislost s tělem chlapce, které našla Kate, a profesorčiným zmizením? A pokud ano, kolik času ještě zbývá, než její tělo zmizí v hlubinách rezervoáru Shadow Sands?

Mlha nad Shadow Sands
Mohlo by vás zajímat:
Mlha nad Shadow Sands
Více informací o knize

Kate a Tristan se s vervou pustí do pátrání po tom, co se skrývá za hustou mlhou, na vlastní pěst. Případ ale komplikuje stará aristokratická rodina, které vodní nádrž i pozemky okolo ní patří. Vše navíc znesnadňuje hustá mlha, která se objeví znenadání a úplně člověka pohltí a dezorientuje. Nebo je možná nutné položit si otázku, zda mlha naopak někomu situaci neulehčuje. Může někdo mlhu používat jako clonu pro svoje nekalosti?

Tento kriminální thriller, psaný ostrým perem a skvěle vystavěný, je plný nečekaných odboček a návnad a směřuje do více než uspokojivého a nečekaného konce. Čtenáři se navíc můžou těšit, že více poznají nejen Katein život, ale i jejího asistenta Tristana.

Bryndza Robert
Mohlo by vás zajímat:
Bryndza Robert
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Hotýlek na Islandu: Další romantický útěk od Julie Caplinové
Hotýlek na Islandu

Bestsellerová autorka Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. V…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme