Logo

Knihy plné emocí

9788027128983

Robert Bryndza pokračuje v sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou

9.11.2020

Robert Bryndza pokračuje v sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Odhalte, co skrývá MLHA NAD SHADOW SANDS. Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha?

V oslnivém pokračování knihy Kanibal z Nine Elms z roku 2019 najde bývalá policistka Kate Marshallová, nyní vysokoškolská profesorka kriminologie, tělo dospívajícího chlapce, když se i se svým synem Jakem potápí v rezervoáru poblíž svého domu v anglickém Devonu. Kate, která v minulosti působila jako soukromá vyšetřovatelka, se zdráhá do případu zapojit, dokud ji matka mrtvého chlapce nepřesvědčí, aby se jeho smrti začala věnovat. Je totiž přesvědčená, že policie nevzala v úvahu veškeré skutečnosti. Poté, co Kate všechno vyposlechne, začne mít pochybnosti i ona sama. Jak je třeba možné, že se chlapec utopil, když byl v nominaci na olympijské hry – a to v plavání? Proč jeho zranění neodpovídají popisu události? A proč jeho pitvu prováděl někdo jiný než vždy pečlivý Alan Hexham, a navíc byla hotová až podezřele rychle?

Kate tedy požádá o pomoc svého asistenta Tristana Harpera, který se osvědčil již během jejich předchozího případu – případu napodobitele Kanibala z Nine Elms, jež Kate málem stál život. Tristan se ale do případu zaplete víc, než by mu bylo milé. Objevuje se totiž na nočních záběrech z ulice, kde bydlí jeho kolegyně z univerzity. Ta se zabývala mýty a legendami místního kraje a zajímala se i o vodní nádrž Shadow Sands. Když se začne pohřešovat, musí Tristan vysvětlovat, co dělal pozdě v noci v okolí jejího bydliště a musí se snažit očistit své jméno. Navíc v něm i v Kate začíná hlodat strach o profesorčin život. Co když totiž existuje nějaká souvislost s tělem chlapce, které našla Kate, a profesorčiným zmizením? A pokud ano, kolik času ještě zbývá, než její tělo zmizí v hlubinách rezervoáru Shadow Sands?

Mlha nad Shadow Sands
Mohlo by vás zajímat:
Mlha nad Shadow Sands
Více informací o knize

Kate a Tristan se s vervou pustí do pátrání po tom, co se skrývá za hustou mlhou, na vlastní pěst. Případ ale komplikuje stará aristokratická rodina, které vodní nádrž i pozemky okolo ní patří. Vše navíc znesnadňuje hustá mlha, která se objeví znenadání a úplně člověka pohltí a dezorientuje. Nebo je možná nutné položit si otázku, zda mlha naopak někomu situaci neulehčuje. Může někdo mlhu používat jako clonu pro svoje nekalosti?

Tento kriminální thriller, psaný ostrým perem a skvěle vystavěný, je plný nečekaných odboček a návnad a směřuje do více než uspokojivého a nečekaného konce. Čtenáři se navíc můžou těšit, že více poznají nejen Katein život, ale i jejího asistenta Tristana.

Bryndza Robert
Mohlo by vás zajímat:
Bryndza Robert
Více informací o autorovi

Přečtěte si také:

Psychologický krimi thriller, který vám nedá spát
Já, Smrt

NENÁVIST JE SKUTEČNÁ Nevinná hra jako nástroj pomsty… Dvě mrtvé dívky. Jedna pohřešovaná. A hra, která se zvrtla. Na stránkách…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Osmany Laffita – Svlečený
Osmany Laffita – Svlečený

Zcela otevřená zpověď módního návrháře Osmanyho Laffity, ve které vypráví o všech pozitivních i negativních momentech, které ho formovaly na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Domek v Irsku: Další Romantický útěk od Julie Caplinové
Domek v Irsku

Bestsellerová autorka Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. V…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme