Logo

Knihy plné emocí

Recenze: Pekárna v Brooklynu

29.4.2019

Sophie má v Londýně šťastný život a nevidí důvod, proč by měla chtít jít na půl roku pracovat do New Yorku. Tedy až do chvíle, než zjistí, že je její přítel James ve skutečnosti ženatý a má se svou manželkou dítě. V té chvíli nabídku bez váhání přijme, a aniž by se s někým rozloučila, odletí do New Yorku.

Hned po ambiciózní Belle, která jí pronajímá byt, potká v Brooklynu jejího bratrance Todda. Už od začátku je jasné, že je to sukničkář, od kterého by se měla držet dál. Jenže to není lehké vzhledem k tomu, že je to také její spolupracovník. Navíc je opravdu příjemný společník.

Sophie tedy svůj pobyt v New Yorku tráví nejen prací v novinách, ale také pomáhá Belle v její pekárna a společně s Toddem objevuje krásy z tohoto města. Všechno funguje perfektně. Má skvělé přátele a práci, která jí baví. Má to jen jeden háček. Todd jí začíná přitahovat čím dál tím víc, a to by mohlo skončit opravdu špatně.

První díl z této série Kavárnu v Kodani jsem si doopravdy zamilovala. Takový romantický příběh jako napsala Julie Caplin jsem už opravdu hodně dlouhou dobu nečetla. Takže když vyšla Pekárna v Brooklynu, druhý díl ze série Romantické útěky, nemohla jsem odolat. Nepochybovala jsem, že to bude stejně úžasná kniha jako první díl.

Pekárna v Brooklynu je napsaná v er formě, zároveň se ale soustředí jen a pouze na Sophii. Na její příběh, její pocity a myšlenky. Všechno to i zásluhou právě stylu psaní působí neskutečně skutečně a emotivně. V momentě, kdy jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. Je opravdu čtivá a zároveň taková odlehčená.

Pekárna v Brooklynu
Mohlo by vás zajímat:
Pekárna v Brooklynu
Více informací o knize

Stejně jako v případě prvního dílu jsem si i tentokrát příběh zamilovala. Je pravdou, že na rozdíl od Kavárny v Kodani se v něm neobjevuje hygge, což mě popravdě trošku mrzí, ale i tak z příběhu čiší neskutečná pohoda.

Opět není třeba složitého přemýšlení, aby si člověk odvodil, jak kniha nakonec dopadne, ale v tomto případě není nejdůležitější závěr. Naopak je důležitý obsah této knihy celkově, všechny ty emoce a pohoda, které kniha vyzařuje a dává tak čtenáři pocit, jako kdyby se ocitl doma.

Řekla bych že oproti prvnímu dílu je tady o trochu méně postav, ale rozhodně to ničemu neuškodilo. I v tomto případě se autorka každé postavě opravdu důkladně věnovala a dokázala je skvěle popsat včetně jejich životních příběhů. Čtenář ani na chvíli není na pochybách o tom, kdo jaký ve skutečnosti je.

Jsem z knihy doopravdy nadšená. Stejně jako Kavárna v Kodani je to oddechová kniha, která zahřeje u srdce za každého počasí. Pokud tedy hledáte knihu plnou lásky a dobrot, tohle je rozhodně ta pravá volba. Moc jí všem doporučuji. A pokud jste nečetli první díl, tak na sebe knihy skoro nenavazují, takže není problém začít s touhle. Ale osobně bych vám ráda doporučila obě. Julie Caplin je opravdu skvělá spisovatelka.

Recenze vyšla na webu Databazeknih.cz

Přečtěte si také:

Recenze: Iluze pravdy
Iluze pravdy

Styl psaní pana Vaněčka je skvělý, kniha Iluze pravdy se čte daleko lépe než Mlýn. Knihu jsem měla přečtenou během…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Tiché zlo
Tiché zlo

Tahle detektivka vypadá úplně normálně: hlavnímu hrdinovi zabijí nejlepšího kámoše. Policie ho pochopitelně podezírá, protože našel tělo, a sám cítí…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze knihy Malé sladké lži
Malé sladké lži

Caz Frear přináší svoje Malé sladké lži, které potěší příznivce detektivek a napínavých románů. Přestože její jméno zatím nepatří mezi…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze