Logo

Knihy plné emocí

9788027128976

Recenze knihy Kanibal z Nine Elms

4.11.2019

Kanibal, jehož fanoušek se rozhodne pokračovat v jeho činech…

Rok 1995, čas, ve kterém má policejní kariéra rostla. Dostalo se mi dokonce takové cti, že jsem mohla s těmi nejlepšími pracovat na závažném případu sériového vraha. Média si ho tehdy pojmenovala jako Kanibala z Nine Elms. Jeho násilnost a krutost neměla mezí, a mně se ho tehdy podařilo dopadnout.

Nyní už nepracuji u policie. Od nečekaného dopadení Kanibala z Nine Elms, jsem si prošla snad všemi druhy krize. Rozhodla jsem se, že své pracovní znalosti předám dál, a tak jsem začala vyučovat kriminologii. Jenže v okamžiku, kdy se všechno uklidnilo, se objevuje Fanoušek. Nový sériový vrah, který dokonale napodobuje mou největší noční můru, Kanibala z Nine Elms. Kdo to jen může být?

Čtivé, poutavé a až nečekaně drastické… Právě tím se vyznačuje Kanibal z Nine Elms. Příběh z nové detektivní série Kate Marshallová od bestsellerového autora Roberta Bryndzy, kterého asi každý zná díky Erice Fosterové a jejímu vyšetřování. Nyní zde máme v hlavní roli bývalou policistku, která začala neplánovaně poskytovat služby soukromého detektiva. Děj se tedy většinu času neodehrává na policejní stanici, ale především v terénu či u Kate doma.

Jak už můžeme být od autora zvyklí, tak i tentokrát je příběh vyprávěn er-formou. Máme tu úplně nové charaktery, jejichž pohnuté osudy čtenáře zaujmou. Stejně jako Erice, tak i Kate naložil autor tak složitou minulost, že nás její postava okamžitě pohltí a vtáhne do děje. Tentokrát však většina důležitých okamžiků není vyprávěna retrospektivně. Na začátku knihy totiž strávíme dost času v roce 1995 a až později se přesouváme do přítomnosti. Řeší se zde tedy celkem dva případy sériových vrahů, a dokonce i hledání pohřešované osoby z roku 1990. Pokud byste se tedy báli nudy, tak na tu zde rozhodně nenarazíte.

Kanibal z Nine Elms
Mohlo by vás zajímat:
Kanibal z Nine Elms
Více informací o knize

Cosmopolis přichází s touto knihou akorát včas. Příběh vychází 5. listopadu a pokud už teď hledáte Vánoční dárky, tak tato kniha bude skvělým dárkem pro fanoušky Roberta Bryndzy. Ovšem nedoporučuji to dávat člověku, se kterým ty svátky budete chtít strávit. Příběh je totiž tak poutavý a návykový, že v okamžiku, kdy knihu otevřete, ji nebudete chtít zavřít. Děj je totiž nesmírně akční už od samého začátku. Příběh je však také až nečekaně perverzní a nechutný, takže neočekávejte poklidné pohádky, jako tomu bylo u prvního dílu ze série o Erice Fosterové.

Obálka se povedla. Je jednoduchá, hezky výrazná a určitě zaujme svou cílovou skupinu čtenářů. Jen kdyby tam byl místo nože uzel, kterým se Kanibal z Nine Elms vyznačuje, bylo by to mnohem lepší a výstižnější. Jinak však oproti obálce nic nemám a už se moc těším, jak mi bude zdobit knihovnu.

A co na knihu říkám já? Jsem nadšená, ale to se asi není čemu divit. Autor se nám tentokrát předvedl v úplně jiném světle. Když jsem knihu začala číst, ani se mi nechtělo věřit, že něco tak nechutného a perverzního dokáže Robert Bryndza napsat. Po překonání počátečního šoku to však pro mě byla taková jízda, že jsem knihu nedokázala odložit. Bylo to perfektní! Kniha mě nesmírně bavila a můžeme zde krásně vidět, kam se autor od minule dokázal posunout. Dokonce jsem ani jednoznačně nedokázala odhalit Fanouška, za což jsem hodně ráda. Nemůže tedy udělat nic jiného, žen vám knihu z čistého srdce doporučit!

Kanibala z Nine Elms potřebují rozhodně všichni fanoušci série o Erice Fosterové a samotného Roberta Bryndzy! Ovšem pokud patříte mezi ty, kterým přišla Dívka v ledu nudná a jednotvárná, tak dejte šanci Kanibalovi. Tady si totiž jednoznačně přijdou na své i ti, kteří mají rádi drastičtější scénáře detektivek.

A teď už hodnocení!

92%

Recenze vyšla na webu Denikjedneknihomolky.blogspot.com

Přečtěte si také:

Recenze: Děti holocaustu
Děti holocaustu

Příběhy „dětí holocaustu“ představují strhující životní osudy devíti židovských dětí, které musely přežít hrůzy holocaustu po celé Evropě. V době…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
RECENZE: Kanibal z Nine Elms | Robert Bryndza
Kanibal z Nine Elms

Kate Marshallová byla před patnácti lety mladou vycházející hvězdou londýnské policie. Se svými kolegy pracovala na vyřešení případu krutého sériového…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze
Recenze: Kanibal z Nine Elms
Kanibal z Nine Elms

„Kate otevřela knížku a spěšně prolistovala stránky. Ze všeho nejdřív si všimla podpisu a okouzlujícího věnování od Enid. Shnij v…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Recenze